Bio

Łukasz Gierek, Uniwersytet Radomski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Nauczyciel, wykładowca akademicki, trener edukacyjny.

 

Wyróżniony i zaliczony do honorowego grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce ( 2019, 2021, 2022 r.) przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce.

 

Jego bogate doświadczenie obejmuje uczestnictwo oraz prowadzenie szkoleń na międzynarodowych konferencjach edukacyjnych w Toronto, Singapurze, Atenach, Helsinkach, Wiedniu czy Sarajewie. Współpracował z renomowanymi firmami i instytucjami takimi jak Acer Polska, Amazon, Dell Polska, FRSE, Microsoft Polska, Multikino, Wacom Polska oraz Ambasada USA w Polsce, dostarczając cenne wskazówki i szkolenia z zakresu edukacji cyfrowej.

Ma również doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przeprowadzając szkolenia dla Wydziałów Prewencji Mazowieckiego Garnizonu Policji, Miejskiej Komendy Policji w Radomiu, kuratorów sądowych oraz rodzin z pieczy zastępczej. Jego wkład w rozwój bezpieczeństwa cyfrowego został doceniony przez Microsoft Polska, dla którego współtworzył kurs z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także przez Ambasadę USA, z którą zorganizował cykl szkoleń dla polskich nauczycieli.

W swojej pracy akademickiej specjalizuje się w informatyce śledczej, cyberbezpieczeństwie oraz socjotechnikach, szczególnie w kontekście wykorzystania sztucznej inteligencji. Jest członkiem zespołu ds. wdrożenia sztucznej inteligencji w polskich szkołach przy MEiN. Jest również ambasadorem marki Banach 3D, polskiego producenta drukarek 3D, gdzie swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją dzieli się przygotowując materiały multimedialne na platformie Youtube czy prowadząc szkolenia Rad Pedagogicznych z zakresu wdrożenia druku 3D w szkole.